Güncel Teknoloji HaberleriÖne Çıkanlar

Nil Karaibrahimgil 23 Nisan Konserine Vodafone 5G Altyapısıyla Hologramı İle Katıldı

Nil Karaibrahimgil 23 Nisan Konserine Vodafone 5G Altyapısıyla Hologramı İle Katıldı
Nil Karaibrahimgil 23 Nisan Konserine Vodafone 5G Altyapısıyla Hologramı İle Katıldı

Kendisi Stüdyoda Olan Nil Karaibrahimgil, Sahnede Canlı Çalan Orkestraya Sahnedeki Hologramıyla Eşlik Etti

Türk pop müziğinin sevilen ismi Nil Karaibrahimgil, Vodafone’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Vodafone Park’ta düzenlediği, Türkiye’nin ilk 5G stadyum konserinde sahne aldı. Ünlü şarkıcının Vodafone 5G’nin sunduğu eşzamanlı bağlantı teknolojisiyle stattaki sahneye hologramıyla canlı bağlandığı konserde, Türkiye dahil toplam 10 ülkeden çocuklar da hologramlarıyla sahnede yer aldı.

Nil Karaibrahimgil dünya çocukları ile birlikte çocuk şarkılarını seslendirdi

Sunuculuğunu Jess Molho’nun üstlendiği konserde, Karaibrahimgil kendi yazdığı “Kanatlarım Var Ruhumda”, “Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum” ve “Uyan Anne” şarkılarının yanı sıra “Sanki Her Tarafta Var Bir Düğün” ve “Bir Dünya Bırakın Biz Çocuklara” isimli çocuk şarkılarını da seslendirdi. Konserde, dünya çocukları da yöresel kıyafetleri içinde kendi dans ve şarkılarıyla sanatçıya eşlik etti.

Çocuklar hologramlarıyla sahnede yer aldı

Vodafone Park’ta gerçekleştirilen 23 Nisan konseri için statta özel bir sahne kuruldu. Şarkılarını Vodafone FreeZone Stüdyo’dan seslendiren Nil Karaibrahimgil, 4.5G’ye kıyasla 10 kata kadar daha düşük gecikme süresine sahip olan Vodafone 5G üzerinden stattaki sahneye ve sahnede canlı olarak çalan orkestrasına hologram olarak bağlandı. Sahnede hologram görüntüsüyle yer alan Karaibrahimgil’e dünya çocukları da hologramlarıyla eşlik etti. Ekranları başındaki izleyiciler de “5Gile23Nisan” hashtag’iyle gönderdikleri tweet’ler ve alkış emojileri ile konser coşkusuna ortak oldu.

İşte o konserden anlar

Vodafone Türkiye’den Meltem Hanım ShiftDelete.Net’e Bu Konser ve Vodafone 5g Altyapısı Hakkında Bilgiler Veriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir