Güncel Teknoloji HaberleriÖne ÇıkanlarRobotlar

Robotlarla Yemek Siparişi Götüren Yandex, Rusya Postasıyla Yaptığı İşbirliği Sayesinde Hizmet Verdiği Bölgeleri Arttırmayı Hedefliyor

Robotlarla Yemek Siparişi Götüren Yandex, Rusya Postasıyla Yaptığı  İşbirliği Sayesinde Hizmet Verdiği Bölgeleri Arttırmayı Hedefliyor

Robotlar Her Geçen Gün Daha Çok Görünür Oluyorlar

Rus teknoloji devi Yandex, robotlarla yemek sevkiyatı hizmetinde Rus posta servisi Rusya Postası (Poçta Rossii) ile iş birliğine başladı. Artık başkent Moskova’daki belirli bölgelere 36 adet robot kurye ile sipariş götürülecek.

Yandex, halihazırda Rusya’da ve GrubHub’la iş birliği ile ABD’deki bazı üniversite kampüslerinde robotlarla yemek sevkiyatı yapıyor.

Ancak artık federal posta servisi ile iş birliği yapılması nedeniyle, Rusya’da robotların kullanıldığı bölgeler artabilir.

Yandex ve Rusya Postası’ndan yapılan açıklamaya göre pilot proje kapsamında bavul büyüklüğündeki 36 adet dikdörtgen robot 27 postaneden kentin birkaç bölgesine yemek götürecek.

Müşteriler bir uygulama yardımıyla robotla teslimat seçeneğini kullanabiliyor, uygulama üzerinden robotu yolculuğu sırasında takip edebiliyor. Robotun içindeki yemek sadece müşterinin bildiği bir şifre ile alınabiliyor.

Aşağıdaki videoda Yandex’in kurye robotunun şehirdeki kısa gezintisini izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir