Türk Telekom Arena Stadyumu’nun Çatısına Güneş Enerjisi Santrali Kurulacak

Türk Telekom Arena Stadyumu’nun Çatısına Güneş Enerjisi Santrali Kurulacak

Galatasaray Spor Kulübü ile EnerjiSA arasında yapılan anlaşma kapsamında Türk Telekom Arena Stadyumu‘nun çatısına Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulacağını ve bu sayede tesisin elektrik ihtiyacının güneş enerjisinden sağlanacağı duyuruldu.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada “Türkiye’nin spordaki öncüsü, ilklerin ve enlerin kulübü Galatasaray, ülkemizin elektrik enerjisi sektörünün devi EnerjiSA ile tarihi bir projeye imza atıyor” denildi. Yapılan açıklamada oluşturulan modelin Avrupa’da bir ilk olacağı belirtildi.

Temiz Enerjiyle İlgili Diğer Haberler

TÜSİAD Dijital Akademi İle 3 Yılda 100.000 Gence Yeni Nesil Teknolojiler Hakkında Eğitim Vermeyi Hedefliyor - İşim Gücüm Geleceğim Projesi

TÜSİAD “Dijital Akademi” İle 3 Yılda 100.000 Gence Yeni Nesil Teknolojiler Hakkında Eğitim Vermeyi Hedefliyor – “İşim Gücüm Geleceğim Projesi”

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD), dijital dönüşümü desteklemek için başlattığı “İşim Gücüm Geleceğim” projesi kapsamında, üç yılda 100 bin gencin, “aranılan uzmanlık alanlarında” eğitimi hedefleniyor. Projenin tanıtımında …
Devamını Oku
Daha Çok Haber Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir