Öne ÇıkanlarTürkiye E-Spor

Bu Yaz Oyun Severler Espor’a Doyacak. Bitexen TESFED Türkiye Kupası 12 Temmuz’da CS-GO İle Başlıyor.

Bitexen TESFED Türkiye Kupası 12 Temmuz'da - 8 Ağustos 2021
Bitexen TESFED Türkiye Kupası 12 Temmuz’da – 8 Ağustos 2021

Türkiye Espor Federasyonu’nun (TESFED) tek resmî espor kupası Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2021, 12 Temmuz’da CS-GO Turnuvası ile başlıyor. Bu yıl üçüncü kez 12 Temmuz ile 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası için kayıtlar 2 Temmuz Cuma günü itibari ile başladı.

11 Farklı Oyun, 180.000 Değerinde Exen Coin

2021 Bitexen TESFED Türkiye Kupası‘nda şu oyunlar oynanacak. Turnuvada başarılı olan sporculara toplamda 180.000 TL değerinde Exen Coin dağıtılacak.

CS-GO (12 Temmuz – 8 Ağustos )
PUBG Mobile (13 Temmuz – 1 Ağustos )
DOTA 2 (13 – 29 Temmuz )
PES 2021 (14 Temmuz – 7 Ağustos )
FIFA 21 (FUT) (15 – 29 Temmuz )
PUBG (21 Temmuz – 3 Ağustos )
FIFA 21 (CLASSIC) (21 Temmuz – 8 Ağustos )
NBA 2K21 (21 Temmuz – 3 Ağustos )
ROCKET LEAGUE (21 Temmuz – 7 Ağustos )
TEKKEN 7 (21 Temmuz – 3 Ağustos )
ZULA (23 Temmuz – 7 Ağustos)
HADO

Her oyunun online elemelerinden 2 gün öncesine kadar açık olan kayıtlar, https://tesfed.theacademys.com.tr/ adresinden yapılıyor.

Finaller Ağustos Ayında İsfanbul Tema Park’ta

Temmuz ayından itibaren başlayacak şampiyonanın finalistleri,  pandemi nedeniyle canlı karşılaşmalara verilen aranın ardından ilk kez Ağustos’ta, İsfanbul Tema Park’ta izleyiciyle buluşacak

Covid-19 önlemleri alınarak gerçekleştirilecek finaller, yoğun ve rekabet dolu karşılaşmalarla 2 gün boyunca devam edecek. Finallerde karşılaşmaların yanı sıra çeşitli sürprizler, gün boyu açık havada espor severlerle olacak.

Final karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından Dota 2, Tekken 7 ve eFootball PES şampiyonları, Uluslararası Espor Federasyonu’nun düzenlediği 13. Dünya Espor Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme şansı kazanacak. Şampiyonlar, bölge elemelerini aştıkları takdirde 14-20 Aralık  tarihlerinde Eylat, İsrail‘de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası Finallerine katılma hakkı kazanacaklar.

Tüm Oyunlar Youtube ve Twitch’den Canlı Yayınlanacak

TESFED Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/turkiyeesporfederasyonu
TESFED Twitch Kanalı: https://www.twitch.tv/tesfed

Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, yaptığı açıklamada, Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın her yıl daha da gelişerek büyüdüğünü ve espor severlerden artan bir ilgi gördüğünü vurguladı.

Genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türkiye’de esporun önemli fırsatlar barındırdığına işaret eden Alper Afşin Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz Federasyon olarak kurulduğumuz günden bu yana, ülkemizde esporu sağlıklı temellerde geliştirmek ve Türkiye’yi dünya çapında bir espor ülkesi haline getirmek için çalışmalara imza atıyoruz. Bu hedefle gençleri ve esporu destekleme adımlarımızdan biri olan Türkiye’nin tek resmi espor kupası Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nı bu yıl üçüncü kez, daha büyük çapta bir organizasyon olarak hayata geçiriyoruz. Artık kurumsallaşmaya başlayan kupamızın şampiyonları, uluslararası espor organizasyonlarında milli sporcular olarak ülkemizi temsil ediyorlar. Geçtiğimiz yıl TESFED Türkiye Kupası’nın NBA2K turnuvasının galiplerinden oluşan Türkiye Espor Milli Takımı, “FIBA Esports Open”da tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu ve uluslararası arenada bu başarılarıyla hepimizin göğsünü kabarttı. Bu yıl TESFED Türkiye Kupası’ndan çıkacak şampiyonlarımızın da uluslararası şampiyonalardan ödüllerle dönerek bizleri gururlandıracağına inanıyoruz. Tüm espor severlere heyecan ve rakabet dolu bir şampiyona ve esporcularımıza başarılar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir