Drone Kullanım AlanlarıÖne ÇıkanlarTürkiye'den Haberler

İBB, İstanbul Sahillerinde Denize Giren Vatandaşlar İçin Drone’lu Kurtarma Ekibi Oluşturdu

İstanbul Plajlarında Drone’lu Kurtarma

İHA’nın haberine göre, deniz sezonun açılmasıyla birlikte İstanbullular gönül rahatlığıyla deniz keyfi yaşamaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı cankurtaran ekipleri 45 günde bin 61 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da plaj hizmetleri ile İstanbulluların temiz ve güvenli ortamlarda denize girmesini sağlıyor. İBB İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri, 47 Bin 800 m uzunluğundaki 38 plajda gelişmiş teknolojik ekipmanlarla hizmet veriyor. 2 Drone, 35 jet-ski, 7 Kurtarma Botu, 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara & Deniz Aracı) 14 ATV aracı, 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ile hizmet veren cankurtaran ekipleri, deniz sezonun açıldığı 15 Mayıs’tan itibaren -Bayram Tatili boyunca da- yaklaşık 45 gün içinde bin 61 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Cankurtaran ekipleri 2005 yılından bu yana 41 bin 847 vatandaşın kurtarılmasını sağladı.

PLAJLAR İBB TARAFINDAN TEMİZLENİYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve çevre şirketi İSTAÇ, 256 personel ile plajlar ve sahillerde temizlik hizmeti sunuyor. Temizlik çalışmaları, mobil temizlik ekipleri ve özel plaj temizleme makineleriyle yürütüyor. Ekipler 2013 yılından bu yana toplam 66 bin metreküp atık toplarken 2016 yılında ise plajlar 17.534 m atıktan temizlendi. Kum eleme ve tesviyesi yapan 11 adet plaj temizleme makinesinin yanı sıra yosun temizleme araçlarıyla da yosunlaşmaya karşı mücadele ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik ve cankurtaran hizmeti verdiği plajlar:

Çatalca: Çilingoz, Yalıköy, Karacaköy, Ormanlı. Arnavutköy: Durusu Karaburun, Yeniköy. Eyüp: Ağaçlı. Sarıyer: Kısırkaya, Beykoz: Riva Merkez, Riva Elmasburnu, Riva MYO. Şile: Sahilköy, Doğancılı, Alacalı, Sofular, Kızılcaköy, Kumbaba, Ayazma, Ağlayankaya, Uzunkum, Akçakese, Kabakoz, Kurfalı, Ağva, Kilimli. Kadıköy: Caddebostan 1, Caddebostan 2. Bakırköy: Çiroz, Güneş. Küçükçekmece: Menekşe. Beylikdüzü: Gürpınar. Büyükçekmece: Kumburgaz, Kamiloba (Celaliye). Silivri: Selimpaşa, Silivri, Semizkum, Çanta, Gümüşyaka.

Kaynak: https://www.haberturk.com/gundem/haber/1550721-istanbul-plajlarinda-drone-lu-kurtarma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir