Drone İHA Eğitimi HaberleriIğdır

Iğdır Drone Ehliyeti Kursu (İHA0-İHA1) 23-26 Temmuz

Iğdır Drone Ehliyeti Kursu (İHA0-İHA1) 23-26 Temmuz

Koronavirüs sürecinde alınan tedbirler kapsamında yaklaşık 3 aydır durdurulan İHA/Drone Eğitimleri, SHGM’nin (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) yayınladığı duyuruyla 1 Haziran’dan itibaren tekrar başlatıldı.

SHGM tarafından yetkilendirilmiş Muğla merkezli Drone Eğitimi firması Likya Drone firması 23-26 Temmuz tarihleri arasında Iğdır’da İHA0 ve İHA1 drone pilotluğu kursu düzenliyor.

Iğdır’da düzenlenecek Drone Ehliyeti Eğitimi ne katılabilmek için şu belgeleri hazırlamanız gerekiyor:

  • Vesikalık Fotoğraf
  • E-Devlet’ten “İkametgah Belgesi”
  • E-Devlet’ten “Adli Sicil Belgesi”
  • E-Devlet’ten “Nüfus Kayıt Örneği”

Iğdır‘da yapılacak drone eğitimiyle ilgili kurs ücreti, kurs saatleri, kurs yeri vb. daha detaylı bilgi almak ve kursa başvuru yapmak için instagram sayfasına www.instagram.com/likyadronetr adresine bakabilirsiniz.

Eğitim Veren Firma: Maiden Flight Tech
İnternet Adresi: https://www.maidenflighttech.com/

Lütfen Dikkat!!!

Drone Ehliyeti Eğitimi için kurs firması araştırırken şu konulara dikkat etmeniz faydalı olabilir:

  • İHA0 ve İHA1 sınıfı Drone Ehliyeti kursu yalnızca SHGM’nin kurs vermeye yetkilendirdiği onaylı kurs firmaları tarafından verilebilmektedir. SHGM tarafından verilen Yetki Belgesini görmeden hiç bir şahsa/firmaya ödeme yapmayın.
  • İHA0 belgesi ile 500gr ile 4kg arasındaki Drone’ları uçurabilirsiniz. İHA1 belgesi ile 500gr ile 25kg arasındaki Drone’ları uçurabilirsiniz. Dolayısıyla İHA0 kursuyla vakit kaybetmek yerine en başından tek seferde İHA1 ehliyeti almak daha avantajlı olur.

    (Örneğin ilk önce İHA0 kursu için 400TL ödeyip, 1 sene sonra iş icabı daha ağır bir drone kullanmanız gerektiğinde İHA1 kursu almak isterseniz bu sefer de 800TL ödediğinizi düşünürsek, toplamda 1200TL ödemiş olacaksınız. Halbuki en başta tek seferde 800TL ödeyerek İHA1 kursu almış olsaydınız, zamandan ve paradan tasarruf etmiş olacaktınız.)
  • Bazı firmalar “tek başına İHA0 kursunu” parayla verirken, bazı firmalar “tek başına İHA0 kursunu” ücretsiz veriyor. Bazı firmalar da ücretli İHA1 eğitiminin yanında İHA0 kursunu da ücretsiz veriyor. Eğitim almayı düşünüyorsanız, bu konuyu eğitim firmasıyla konuşup ona göre karar vermeniz faydanıza olabilir.

DroneTR.net sitesi yalnızca bu eğitimin haberini yayınlamaktadır. Kurs veren firmayla bir ilgimiz bulunmamaktadır. Bu yazı yalnızca haber niteliğindedir; ücretli ortaklık, reklam, tavsiye vb. yönü yoktur.

Şehirdeki Diğer Kurs Tarihleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir