Dünyadan HaberlerÖne Çıkanlar

“2020 Drone Fotoğrafı Ödülleri”ni Kazananlar Belli Oldu

2018 yılından beri düzenlenen “Drone Photo Awards 2020” yarışmasını kazanan fotoğraflar açıklandı. Bu yılki yarışmanın birinciliğini Avusturalyalı JIM PICÔT aşağıdaki “Love Heart of Nature” isimli fotoğrafıyla kazandı.

Bir köpekbalığının yem balıklarını kovalarken oluşturdukları bu kalp silüeti, JIM PICÔT‘a birinciliği kazandırdı.

Love Heart of Nature

Şehir, Vahşi Yaşam, Spor, İnsan, Doğa, Soyut, Covid-19’lu Yaşam, Düğün, Dizi kategorilerinde drone fotoğrafçılığı ve Boş Şehirler:Covid-19’lu Yaşam, Genel kategorilerinde drone video çekimi yarışmalarının düzenlendiği organizasyonda, dünyanın dört bir yanından onlarca sanatçı tarafından birbirinden güzel fotoğraflar çekildi.

Yarışmanın 1. ‘sine 500€ Değerinde Ekipman

Site üyeleri tarafından en yüksek puan alan fotoğrafa sahip katılımcıya “Yılın Drone Fotoğrafçısı” ünvanı verildi. Ayrıca, her kategori için de bir kazanan belirlendi.

Yılın Drone Fotoğrafçısı ödülünü almaya hak kazanan fotoğrafçıya 500€ değerinde ekipman hediye edildi.

Kazananlar, Ekim ayında Siena’da düzenlenen Ödül Töreni’nde Pangea Prize Crystal heykelciği aldılar. Ayrıca kazanan fotoğraflar 1 aydan uzun bir süre boyunca İtalya Siena’da “Above Us Only Sky” sergisinde sergilenecek.

Yarışmada tüm kategorilerde birincilik kazanan ve sergilenmeye değer görülen fotoğrafları https://droneawards.photo/gallery/2020 adresinde görebilirsiniz.

DroneTR

DroneTR Türkiye’de drone larla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenenlerin biraraya gelerek bilgi paylaşımı yaptıkları bir platform olmak amacıyla hayata geçirilmiştir.

DroneTR ‘da drone larla ilgili bilgiler, Türkiye’den ve dünyadan drone sporları haberleri, drone kullanıcılarının deneyimleri, drone larla çekilmiş birbirinden güzel fotoğraf ve videolar, yeni drone fikirleri vb. gibi birçok konuda güncel içerikler bulunur.

Drone konularının yanında ülkemizde ve dünyada son yıllarda hızla gelişen E-Spor ve diğer teknoloji konularında da içerikler paylaşılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir