Dünyadan HaberlerFPV Yarış DroneÖne Çıkanlar

DJI’nın Merakla Beklenen FPV Drone’u Görücüye Çıktı

DJİ’nın Merakla Beklenen FPV Drone’u Görücüye Çıktı

Drone dünyasının amiral markası DJI‘nin uzun süredir bir FPV drone modeli üzerinde çalıştığı biliniyordu. Beklenen DJI FPV drone modeli nihayet tanıtıldı. Tasarımıyla hayranlık uyandıran bu yarış drone u, hızı ve donanım özellikleriyle de drone severlerde heyecan yarattı.

DJI FPV Drone un Özellikleri

DJI FPV yarış drone u 140 km/sa hıza ulaşıyor. Bu hızlı drone un 0-100 km ‘si ise sadece 2 sn. ? Bu hıza FPV gözlüklerle ulaştığınızı düşündüğünüzde, drone pilotuna vereceği heyecanı hayal etmek bile insanı heyecanlandırıyor.

DJI FPV drone üzerindeki entegre kamerası ile 4K 60 fps video kaydı yapabiliyor. Yavaş çekimde ise Full HD 120 fps kayıt yapılabiliyor.

DJI FPV drone  142 derecelik açı – 120 fps hız veya 150 derecelik açı – 50 fps hızla görüntüleme/kayıt imkanı sunuyor.

DJI FPV drone  N, M ve S moduyla geliyor. N Modu yeni kullanıcılara hitap ediyor ve engel algılama gibi güvenlik özelliklerini bünyesinde barındırıyor. M Modu tam anlamıyla bir profesyonel kullanım deneyimi sunuyor. S Modu ise hibrit olarak tanımlanıyor. Yani kullanıcıya önceki DJI drone’ların basitleştirilmiş kontrollerini sunuyor.

• Kutu içeriğinden ayrı opsiyonel olarak sunulan DJI Motion Controller (Harekete Duyarlı Kumanda) ise, DJI FPV Drone u sıradan kumandalardan çok farklı olarak, elinizin hareketleriyle yönetebilme imkanı sunuyor.

DJI FPV drone 10 km’lik uçuş ve video aktarım menzili sunuyor.

DJI FPV drone  RockSteady Stabilization özelliği sayesinde çekimlerinizin ultra pürüzsüz olmasını sağlar.

FPV drone uçurmak biraz riskli bir deneyim olduğu için, DJI FPV drone da acil durum freni ve hover özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde herhangi bir modda, herhangi bir hızda uçarken uzaktan kumandadaki bu düğmeye bastığınızda drone birkaç saniye içinde duruyor ve havada asılı kalıyor.

DJI FPV drone kullanıcılarının gerçek uçuştan önce kendini geliştirmesi için DJI Sanal Uçuş uygulaması bulunuyor. Bu uygulama sayesinde DJI FPV Gözlük V2’yi ve uzaktan kumandayı uygulamaya bağlayarak simülatörde sanal uçuşlar yaparak kendinizi gerçek bir uçuşa hazır hale getirebilirsiniz.

DJI FPV drone ile uçarken sizin deneyiminizi arkadaşlarınızın da canlı olarak görmesini isterseniz, DJI FPV drone da İzleyici Modu bulunuyor. Diğer kişiler kendi DJI FPV Goggles V2 ünitelerini sizin drone kanalınıza ayarlayarak uçuş esnasında sizin gördüklerinizi görebilirler. Yani şov yapmaya hazırsınız. ??

DJI FPV Drone un Fiyatı

Dji Fpv Combo Türkiye’de ön siparişle 12.500 TL‘ye satışa çıktı. DJI Motion Controller ‘ın fiyatı ise ön siparişle 1700 TL.

DJI FPV Drone Tanıtım Videosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir