3D YazıcılarGüncel Teknoloji Haberleri

Japon Doktor Email İle Gönderilebilen ve Evde Üretilebilen Solunum Cihazı Geliştirdi

Japon Doktor Email İle Gönderilebilen ve Evde Üretilebilen Solunum Cihazı Geliştirdi

3D Yazıcılar Her Geçen Gün Hayatımızı Daha da Kolaylaştırıyor

Japonya’da görev yapan Dr. Naoyuki Ishikita ve ekibi, 2017 yılında elektrikle çalışmayan ve 3D yazıcılar tarafından üretilebilen anestezi cihazını icat etmişti. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisinde tüm dünyada solunum cihazına olan ihtiyacın artması üzerine, Doktor Ishikita projenin kendine ait bölümünü solunum cihazına dönüştürdü.

Bu sayede dünyanın herhangi bir yerine bir e-posta ile gönderilen solunum cihazı, 3D yazıcılar aracılığıyla istenilen yerde üretilebilecek.

Dr. Naoyuki Ishikita

Dr Naoyuki Ishikita, 2017 yılında uzman bir ekiple aslında anestezi cihazı üzerinde çalışma yaptıklarını, salgınla birlikte projede yer alan kendi cihazını ayırarak insanlığa yardımcı olmak istediğini ifade etti. 3D yazıcıların insan hayatına girmesiyle bu cihazı her yerde üretmek istediklerini belirten Dr Naoyuki Ishikita, koronavirüs salgınıyla birlikte solunum cihazına ihtiyaç arttığını vurguladı.

Dr. Naoyuki, cihazı dünyaya ücretsiz olarak sunmak istediğini belirterek “Neden olmasın? İnsanlara yardımcı olmak gayet doğal bir şey. Verileri paylaşırsam hayat kurtarabiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir