Dijital MotorsporlarıTürkiye E-Spor

2021 TOSFED Dijital Kış Kupaları Tüm Heyecanıyla Devam Ediyor

2021 TOSFED Dijital Kış Kupaları

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Spor Toto, Media Markt ve G-SHOCK katkılarıyla, Red Bull Gaming Ground çatısı altında Dijital Kış Kupaları organizasyonunu gerçekleştiriyor.

2020 yılının Mayıs ayında Türkiye Dijital Pist ve Ralli Şampiyonası organizasyonlarını başarıyla gerçekleştiren TOSFED, 2021 Şubat ayı içerisinde Asetto Corsa, R Factor, GT Sport ve Dirt Rally 2.0 platformları üzerinden 5 ayrı kupa gerçekleştiriyor. 11 Şubat’ta elemeler ile başlayan ve 3. haftasına giren etkinlik 28 Şubat’a kadar devam edecek. Kupalarda dereceye giren katılımcılar, Media Markt ve G-SHOCK’tan ödüller kazanacaklar.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA)’ya bağlı 146 ülke arasında ulusal statüde dijital şampiyona düzenleyen ilk ve tek federasyon olduklarını hatırlatan TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, Kış Kupası’nın ardından Nisan ayı itibariyle de 2021 Türkiye Dijital Pist Şampiyonası ile Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası’na başlayacaklarını belirtti. Başkan Üçlertoprağı, son yıllarda gençlerden büyük rağbet gören dijital motor sporlarında kendini yetiştirip gerçek pistlere adım atan birçok global sporcu bulunduğunu söyleyerek “İşbirliği yapmaktan her zaman mutluluk duyduğumuz, motor sporlarının en büyük destekçilerinden Red Bull ve bu kupayla birlikte ailemize katılan Media Markt ile G-SHOCK markalarıyla birlikte başarılı bir organizasyonu hayata geçireceğiz.” açıklamasını yaptı.

Yarışları https://www.twitch.tv/redbulltr kanalından canlı izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir