Dijital MotorsporlarıTürkiye E-Spor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) E-Spor Şampiyonası Düzenliyor

Türkiye’deki E-Spor Organizasyonlarına Bir Yenisi Daha Eklendi

Pilotlar Bu Sefer Kokpitte Değil, Bilgisayar Başında

Son yıllarda popülaritesi hızla artan E-Spor modasına TOSFED de (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) dahil oldu. Uluslararası Otomobil Federasyonu‘nun (FIA) Dijital Çalışma Grubu kurucu üyelerinden biri olan TOSFED, E-Spor çağını tam zamanında yakalamak adına önemli bir organizasyona imza atarak bu yıl Red Bull ve motorsport.com sponsorluğunda Türkiye Dijital Pist Şampiyonası ve Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası ‘nı düzenleyecek.

6 yaşından büyük ve 80 yaşından küçük herkesin katılabileceği turnuvada, oyuncular bilgisayar, Play Station ya da XBox üzerinden yarışarak FIA’nın (Uluslararası Otomobil Federasyonu) da sertifikalı yarış oyunu olan Gran Turismo Sport oyununda yeteneklerini sergileyecekler. Haziran ayında yapılacak TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası‘nda da WRC8 oyunu kullanılacak.

Oyunlara katılım için Dijital Motorsporları Lisansı alınması gerekli. 50 TL ücret ödenerek alınabilen lisans ve yarışlara kayıt işlemleri  http://dijital.tosfed.org.tr sitesi üzerinden yapılıyor.

İlk Etkinlik “Türkiye Dijital Pist Şampiyonası”

Türkiye Dijital Pist Şampiyonası‘nın kayıt işlemleri 8 Mayıs’ta tamamlandı ve Şampiyonaya 246 yarışçı kayıt yaptırdı.

11-18 Mayıs 2020 tarihleri arasında belirlenen gün ve saatte oyuna girip yarışan sporculardan eleme turları sonunda en iyi zamanı yapan ilk 14’ü turnuvaya katılmaya hak kazanacak.

Eleme turuyla beraber
– Spa,
– Interlagos,
– Monza,
– Autodromo Lago Maggiore,
– Suzuka,
– Brands Hatch Grand Prix Circuit,
– Catalunya,
– Red Bull Ring,
– Nürburgring ve
– La Sarthe Le Mans

pistlerinde koşulacak olan 10 ayakta alınan puanlarla, turnuva boyunca en yüksek puanı toplayan yarışmacı 2020 TOSFED Dijital Pist Şampiyonu olacak.

Yarışlar twitch.tv/motorsport.com adresinden canlı olarak yayınlanacak.

E-Şampiyona’da Büyük Ödül 10.000 TL

Turnuva sonunda;
1. – 10.000 TL
2. – 6.000 TL
3. – 4.000 TL
para ödülünün sahibi olacak.

Para ödülünün yanında şampiyon pilot 23-25 Ekim’de Fransa’da düzenlenecek FIA Motor Sporları oyunlarında ülkemizi temsil edecek.

Haziran Ayında Da TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası Yapılacak

İlk etapta Türkiye Dijital Pist Şampiyonası’nı düzenleyen TOSFED Haziran ayında da bu sefer ralli severlerin katılacağı TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası‘nı hayata geçirecek.

TOSFED‘in düzenlediği E-Spor organizasyonlarıyla ilgili en güncel gelişmeleri dijital.tosfed.org.tr adresinden takip edebilir, siz de kayıt yaptırarak turnuvalara katılabilirsiniz.

DroneTR

DroneTR Türkiye’de drone larla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenenlerin biraraya gelerek bilgi paylaşımı yaptıkları bir platform olmak amacıyla hayata geçirilmiştir.

DroneTR ‘da drone larla ilgili bilgiler, Türkiye’den ve dünyadan drone sporları haberleri, drone kullanıcılarının deneyimleri, drone larla çekilmiş birbirinden güzel fotoğraf ve videolar, yeni drone fikirleri vb. gibi birçok konuda güncel içerikler bulunur.

Drone konularının yanında ülkemizde ve dünyada son yıllarda hızla gelişen E-Spor ve diğer teknoloji konularında da içerikler paylaşılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir