Öne ÇıkanlarTürkiye Drone SporlarıTürkiye'den Haberler

2021 Türkiye Drone Şampiyonası Sporcu Kayıtları Başladı

2021 Türkiye Drone Şampiyonası‘na katılacak sporcuların tespitini yapmak için hazırlanan başvuru formu Türkiye Drone Şampiyonası‘nın resmi internet sitesinden (https://turkiyedronesampiyonasi.com) yayınlandı. Sporcuların kişisel ve kulüp/lisans bilgilerini ekleyecekleri form sayesinde şampiyonaya katılacak sporcular belirlenecek.

Türkiye Drone Şampiyonası‘nın bu yıl 2 Online Etap, 2 Fiziki Etap ve 1 Final Etabı’ndan oluşması planlanıyor. Türkiye Drone Şampiyonası‘nda ilk 3’e giren sporcular Türkiye Drone Milli Takımı‘nı oluşturacak ve 2022 yılında yapılacak uluslararası drone yarışlarında ülkemizi temsil etmeye hak kazanacaklar.

2017 yılından beri Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun (THSF) onayı düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası, 2019 yılından beri Teknofest himayesinde yapılıyor. 2021 Türkiye Drone Şampiyonası‘nda 1. olan yarışmacı, Teknofest kapsamında düzenlenen Teknofest World Drone Cup‘ta ülkemizi temsil edecek.

Türkiye Drone Şampiyonası ile ilgili tarihler ve etap bilgileri açıklandıkça gelişmeleri DroneTR’de paylaşmaya devam edeceğiz.

Tüm yarışmacılara şimdiden başarılar diliyoruz.

Başvuru için: https://turkiyedronesampiyonasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir