Öne ÇıkanlarTicari Endüstriyel DroneTürkiye'den Haberler

Acıbadem İki Hastanesi Arasında Drone İle İlaç Taşıyacak

Acıbadem Hastanesi Drone İle İlaç Taşıyacak
Acıbadem Hastanesi Drone İle İlaç Taşıyacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Acıbadem Hastanesi‘nin Kadıköy’deki iki hastanesi arasında drone (İHA) ile ilaç taşıması için NOTAM yayımladı.

SHGM tarafından konuyla ilgili resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, Acıbadem Sağlık Grubu tarafından 27 Mayıs 2021-06 Haziran 2021 tarihleri arasında Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi ve Acıbadem Kozyatağı Hastanesi arasında İnsansız Hava Aracı (drone) ile hafif ilaç taşıması yapılabilmesinin değerlendirilmesi amacıyla, test uçuşları gerçekleştirilebilmesi için Genel Müdürlüğümüz tarafından NOTAM yayınlanarak yapılacak faaliyetin tüm hava sahası kullanıcılarına duyurulması sağlanmıştır” denildi.

Acıbadem Grubunun iki hastanesi arasındaki kuş uçuşu yaklaşık 5 km lik bir mesafede gerçekleştirilecek olan drone ile ilaç taşıma operasyonu, bu alanda Türkiye’deki ilklerden olma özelliği taşıyor. Birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika’da sıklıkla gerçekleştirilen drone ile kargo taşımacılığı operasyonların yakın bir gelecekte ülkemizde de yaygın hale gelmesi bekleniyor.

Acıbadem Sağlık Grubu’na öncü oldukları bu uygulamada başarılar ve kırımsız uçuşlar diliyoruz.

Acıbadem İki Hastanesi Arasında Drone İle İlaç Taşıyacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir