Öne ÇıkanlarTicari Endüstriyel DroneTürkiye'den Haberler

Hintli Şirket Türk Drone Üreticisi Zyrone Dynamics’in Yüzde 30 Hissesini Satın Aldı

Hintli Şirket Türk Drone Üreticisi Zyrone Dynamics’in Yüzde 30 Hissesini Satın Aldı

Hindistanlı DCM Shriram Industries, Türk drone üreticisi Zyrone Dynamics’in yüzde 30’una tekabül eden 25 bin 715 hisseyi 1 yıla yayılmış 5 ödemede 1,05 milyon dolar ödeyerek satın aldı.

Zyrone Dynamics’in halihazırda 60 bin hisseye karşılık gelen 60 bin liralık ana sermayesi bulunuyor fakat sermaye birleşmesi yöntemiyle Shiram Industries’in yatırımından sonra şirketin hisse sayısı 85 bin 715’e çıkacak.

Mini İHA üretiyor

Şirket, mini çok rotorlu İHA platformu sınıfında yer alan ZCQM ile 500 gram faydalı yükle 70 dakikadan fazla uçuş görevi icra edebiliyor. ZCQM, saatte 100 kilometre hıza çıkabiliyor. Kötü hava şartlarında uçabilecek şekilde tasarlanan ZCQM platformu, hızı saatte 50 kilometreyi aşan rüzgara karşı üstlendiği görevi güvenli şekilde otonom ve manuel olarak yerine getirebiliyor.

ZCQM bu özellikleriyle kendi sınıfında en hızlı ve en uzun süre görev yapma süresine sahip mini İHA olarak gösteriliyor.

Zyrone Dynamics, yürüttüğü çalışmalarla ZCQM‘a, yakın zamanda daha büyük ölçülere sahip ZCOM‘u ekledi.

25 kilogram faydalı yükle 30 dakika görev yapabilen ZCOM platformu, aynı zamanda 1,5 kilogram gibi daha hafif faydalı yükle 2 saati aşan görev uçuşu yapabilecek.

ZCOM, bu özellikleriyle askeri faaliyetlerin yanında tarımsal faaliyetlerde, fırtına şartlarında açıktaki gemiye kargo taşınmasında kullanılabilecek. Hem mekanik hem de aviyonik ara yüz bakımından farklı sektörlerin faydalı yük entegrasyon ihtiyaçlarına yanıt verebilecek olan ZCOM, IDEF 2021’de ilk kez sergilendi.

Ankara İvedik OSB’de faaliyet gösteren Zyrone Dynamics firması ile ilgili daha detaylı bilgilere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz:

https://www.zyrone.com/
https://tr.linkedin.com/company/zyronedynamics
https://twitter.com/zyronedynamics

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir