Öne ÇıkanlarTicari Endüstriyel DroneTürkiye'den Haberler

İstanbul Boğazı’ndaki Restoranlar Boğaz Turu Yapanlara Drone İle Sipariş Teslimi Yapmaya Başladı

İstanbul Boğazı’nda Gezi Yapan Teknelere Drone İle Yemek Teslimi Yapıldı | Kaynak: sozcu.com.tr

İstanbul Boğazı’nda Yeni Dönem

DHA’nın aktardığı habere göre İstanbul Kuruçeşme’de bulunan bir restoran, İstanbul Boğazı‘nda tur gezisi yapan bir tekneden gelen yemek siparişini, lüks yata drone ile ulaştırdı.

Restoran işletmecisi Mert Güler konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Gelen sipariş üzerine restoranımızdan kaldırdığımız drone ile boğazda tur yapan lüks teknelere paket servisi yapmaya başladık. İstanbul Boğazı’nda bir ilki gerçekleştiriyoruz. Boğazdaki teknelere motosikletli kurye servisi yapamadığımız için ve müşterilerimizden gelen talepleri geri çevirmemek için paketlerimizi drone ile göndermeyi başardık. Bu sayede daha hijyenik ve daha iyi bir servis sağlıyoruz müşterilerimiz de biz de memnunuz” dedi.

Yemek siparişinin verildiği lüks yatın kaptanı Saffet Köseoğlu ise “Teknelerimizle boğaz turu yapıyoruz. Misafirlerimizin yemek talepleri oluyor. Biz de bu talebi dışarıdaki bir restorandan sipariş veriyoruz. Yemekler drone ile el değmeden teknemize geliyor. Gelen yemekleri hijyen ortamında, ikinci bir el değmeden misafirlerimize servis ediyoruz” diye konuştu.

Önümüzdeki dönemde İstanbul’da drone ile yemek servisi hizmetinin diğer restonlarda da başlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir